اجرای پروژه های کاربردی

در واحد تحقیق و توسعه این شرکت، متخصصین گرایش های مختلف صنعتی می توانند مشکلات و یا برنامه های توسعه ای کارخانه های صنعتی بزرگ و واحدهای کارگاهی کوچک، که در زمینه های کاری این شرکت باشد را در قالب پروژه تعریف کرده و امکان سنجی دقیق طرح، شامل نیروی انسانی، تجهیزات، آزمون های مورد نیاز و … را به کارفرما ارایه دهند. عموما این پروژه ها دارای ارزش افزوده بالایی هستند و می توانند زیان های موجود در خطوط تولید را مرتفع نموده و یا بهره وری آن را افزایش دهند. اجرای پروژه های ریخته گری، شامل کلیه مراحل از طراحی سیستم های راهگاهی و تغذیه گذاری، تدوین تکنولوژی تولید و نظارت بر ریخته گری تا دستیابی به قطعه سالم با حداکثر بهره وری ممکن، از دیگر فعالیت های این بخش می باشد؛ که به کمک سال ها تجربه و اجرای پروژه های متعدد و تسلط کارشناسان خبره در حوزه شبیه سازی فرآیندهای انجماد و حرکت سیال، انجام می گیرد.

تحقیق و توسعه و تجاری سازی فوم های فلزی

یکی از پروژه های مهم این شرکت، دستیابی به دانش فنی تولید ماده پیشرفته فوم فلزی است. موسسین این شرکت پس از سال ها کار پژوهشی و مطالعاتی گسترده، در قالب اجرای چندین پروژه دانشگاهی و صنعتی، موفق به تولید آزمایشگاهی فوم آلومینیومی سلول بسته و فوم های سلول باز مس و نیکل شده اند که در طی چند سال گذشته، تولید نیمه صنعتی این محصولات با طراحی و ساخت واحد پایلوت، عملیاتی شده است. با توجه به اهمیت این پروژه و توسعه روز افزون کاربری این محصولات در صنایع متعدد از جمله حمل و نقل، ساختمان، نفت و گاز و پتروشیمی، شهرسازی و … طرح تولید صنعتی این محصولات در دستور کار شرکت قرار گرفته که فاز اجرایی فوم سلول بسته آلومینیومی در دست اجرا بوده و تولید صنعتی فوم های سلول باز، عملیاتی شده است.

بررسی علت تخریب و تخمین عمر باقی مانده

در تیم علل تخریب شرکت، گروهی از متخصصین با تجربه دانشگاهی و صنعتی با تخصص های مختلف گرد هم آمده اند و قطعات صنعتی که دچار خسارت (شکست، سایش، خوردگی، خستگی، خزش، از کارافتادگی و … ) شده اند را مورد بررسی های دقیق ساختاری و ریز ساختاری مواد و بررسی های عملکردی قرار داده و نوع و منشاء خسارت و سپس مکانیزم آن را استخراج و در اختیار کارفرما قرار می دهند. هم چنین حدود استاندارد های مجاز ساخت و عملکرد، برای جلوگیری از خسارت های احتمالی آتی، به صورت سندهای مدون قابل ارایه است. این شرکت قادر به تعیین علل خسارت (خزش، خستگی و خوردگی داغ)، تخمین عمر و یا افزایش عمر سازه های با دانش فنی بالا و حساس، مانند پره ها و تجهیزات توربین های هوایی، زمینی و دریایی است و در کارنامه متخصصین خود، تجربه اجرای بیش از صد پروژه بررسی علت تخریب را داشته و در این حوزه، دانش بنیان است.

تهیه شناسنامه فنی و مهندسی معکوس

این شرکت قادر است برای کلیه صنایع بزرگ و کوچک که مایل به تهیه شناسنامه فنی برای قطعات مهندسی خود هستند، با توجه به عملکرد قطعه، کلیه مستندات لازم را به صورت دقیق و منطبق با استانداردهای بین المللی در حداقل زمان تهیه کرده و در اختیار قرار دهد. با ارایه این اسناد، سازندگان به راحتی قادر به تولید قطعات مورد نظر با توجه به ویژگی های مندرج در شناسنامه های فنی، خواهند بود. هم چنین با توجه به ضرورت تامین قطعات مهندسی مورد نیاز صنایع مختلف که عموما دارای دانش فنی بالایی بوده و امکان ساخت آن ها به سادگی مقدور نیست، این شرکت با تکیه بر تجربه طولانی کارشناسان خود و آشنایی با قطعات مختلف صنعتی و کاربرد آن ها، این توانایی را دارد تا با همکاری مجموعه ای از اساتید و صنعتگران خبره و با تجربه و با تکیه بر استانداردهای فنی مهندسی بین المللی، مانند ISO ،ASTM ،ASME ،DIN و غیره، قطعات با دانش فنی بالا را به روش مهندسی معکوس، تولید و پس از صحه سنجی، بر مبنای مشخصات فنی مدون شده، آن را به بهره برداری برساند. در این زمینه، موفقیت های قابل توجهی نیز حاصل شده، به گونه ای که طراحی های ارایه شده، جزو طرح های برتر کشوری شناخته شده است.

مشاوره و بازرسی

متخصصین این شرکت می توانند در قالب یک کلینیک صنعتی در حوزه های مختلف مهندسی مواد، مکانیک، شیمی، نفت و گاز و پتروشیمی با هماهنگی قبلی در محل شرکت و یا محل مورد نظر کارفرما، اقدام به مشاوره صنعتی نموده و با توجه به مشکلات موجود، نسبت به عارضه یابی و ارایه راهکارهای کاربردی رفع مشکل، اقدام نمایند. همچنین این شرکت قادر است با همکاری متخصصین خود و سایر سازمان هایی که دارای مجوزهای لازم باشند، به نظارت بر روند تولید و بازرسی محصولات صنعتی بپردازند و یا در موارد اختلاف و دعاوی فنی به عنوان حکم فنی، موضوع را بررسی و نظر کارشناسی خود را برای حل اختلاف بیان نمایند.

آموزش های کاربردی

گروه آموزش این شرکت با بهره گیری از اساتید با تجربه و متخصص در صنعت و دانشگاه، قادر به برگزاری دوره های تخصصی و کاربردی مورد نیاز کارفرما است.این دوره ها بسته به تمایل کارفرما می تواند در محل شرکت و یا کارخانه (صنایع نیروگاهی، نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، فلزات غیر آهنی و …) تشکیل شود. رویکرد این شرکت در تدوین محتوای آموزشی، اثر بخشی کاربردی در فعالیت های مرتبط در شرکت کارفرما بوده و به واسطه تسلط متخصصین در مسایل مهندسی، در بسیاری از موارد در طی برگزاری دوره های آموزشی، بسیاری از مشکلات کارخانه شناسایی شده و با ارایه راهکارهای مناسب به واحد تحقیق و توسعه شرکت، زمینه رفع مشکلات در قالب پروژه های کاربردی ایجاد شده است.